Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Atrakcje Dziwnowa

Dziwnów atrakcje z lotu ptaka

Dziwnów to niewielka miejscowość letniskowa, położona nad brzegiem Bałtyku na Pobrzeżu Szczecińskim, w powiecie kamieńskim. Na uwagę zasługuje jej bardzo atrakcyjne położenie – od północy Morze Bałtyckie, a od południa Zalew Kamieński z Zatoką Wrzosowską.

Samo miasteczko położone jest częściowo na wyspie Wolin a częściowo na Mierzei Dziwny. Pobliskie miejscowości nadmorskie to Dziwnówek ok 3 km i Pobierowo ok 12 km na wschód oraz Międzywodzie ok 5 km na zachód. Największą atrakcją Dziwnowa, jak większości nadmorskich miejscowości, jest piaszczysta, nadbałtycka plaża z kąpieliskiem o długości 800 m. Na zachodnim krańcu plaży ujście Dziwny chronią dwa betonowe, XIX-wieczne falochrony. Charakterystycznym miejscem dla Dziwnowa jest również zwodzony most na rzece, łączący część wschodnią miasta z zachodnią i jednocześnie pozwalający na wypływanie statkom na otwarte morze. Dziwnów to atrakcyjne miejsce na wypoczynek zarówno dla miłośników kąpieli, sportów wodnych jak i wędkarzy.
Wczasowicze mogą liczyć na bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. W zależności od upodobań turyści mogą zatrzymać się w licznych pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, kwaterach prywatnych czy polach namiotowych i campingach. Dla turystów przygotowano w miejscowości Dziwnów domki, pokoje, apartamenty itd., słowem – kwatery najróżniejszego rodzaju.  Odwiedzający mogą też korzystać z licznych barów, restauracji, kawiarni i pubów.

Zapraszamy na wypoczynek do Dziwnowa!

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem