Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Białogóra

BiałogóraBiałogóra to miejscowość urlopowa położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na obrzeżach Wierzchucińskich Błot, między Karwią a Łebą, ok 1,5 km od nadmorskiej plaży. Od Bałtyku rozdziela ją pas lasu sosnowego o szerokości około osiemset metrów, a dwa i pół kilometra w kierunku wschodnim leży zalesiona wydma, od której miejscowość wzięła nazwę.

Na początku dwudziestego stulecia Białogóra rozpoczęła pełnić rolę letniska nadmorskiego proponując noclegi nad morzem. Pomogła w tym niechybnie szeroka, piaszczysta, niezatłoczona plaża. Obecnie z wioski prowadzi na nią asfaltowa szosa pośród lasu, którą można przejść pieszo lub skorzystać z lokalnych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę prowadzi po wykonanym z drewna deptaku. Sama plaża latem jest monitorowana przez ratowników, jest tutaj też zjeżdżalnia wodna.

Urlopowicze którzy lubią w wakacje pojeździć na rowerze, będą zadowoleni. Istnieje tutaj wiele szlaków i ścieżek rowerowych, którymi można udać się na eskapadę po sąsiedztwie. Rower można także wypożyczyć w jednej z wypożyczalni. W okolicy miejscowości Białogóra leżą także rezerwaty przyrody – przykładowo „Białogóra” – chroniący bagienny las a także wydmy razem z borem bażynowym. To dodatkowo miejsce lęgowe żurawi, z mnogości świata roślin można tutaj spotkać: trzy typy rosiczki, woskownicę europejską lub wrzosiec bagienny. Innym rezerwatem jest „Rezerwat Babnica” – to fragment lasu dębowo – bukowego porastający zbocze wydmy, ze starym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.

Białogóra to znakomite miejsce na wczasy z dziećmi i osób, które chcą odpocząć od gwaru miasta. Znajduje się tutaj także stadnina koni, a baza turystyczna jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do możliwości finansowych urlopowiczów.

Będąc w Białogórze warto odwiedzić pobliskie znane kurorty jak Łeba – około 25 km na zachód a przy okazji odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, na wschód, po pokonaniu tylko 20 – 30 kilometrów dotrą Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry i latarni morskiej w Rozewiu, czy Władysławowa. Natomiast odrobinę dalej zaczyna się popularna Mierzeja Helska ze znanymi miejscowościami: Chałupy, Kuźnica, do samego Helu.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem