Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Chałupy

Chałupy

Znana miejscowość wypoczynkowa Chałupy znajduje się na Mierzei Helskiej, tylko 8 km od Władysławowa.
Nazwa Chałupy pojawiła się po raz pierwszy w 1920 r., aczkolwiek sama wioska ma dłuższą historię. Dwa lata później wybudowano przez Chałupy linię kolejową która połączyła Władysławowo z Helem.

Stopniowo, dawna osada rybacka zaczęła przekształcać się w sławny kurort nadmorski.
Dziś Chałupy to szczególnie legendarny ośrodek kitesurfingu oraz windsurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to idealne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Kto natomiast posiada już wprawę w tych dziedzinach ma możliwość sprawdzić się na otwartym Morzu Bałtyckim. Funkcjonuje w tej okolicy wiele szkółek i wypożyczalni sprzętu, przeto każdy zdoła spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. Do tego, od lat, w Chałupach odbywają się regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to również, lub nade wszystko, plaża oraz połączone z nią kąpiele słoneczne i morskie. Tuż przy ul. Bosmańskiej, latem czynne jest strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita czysta, piaszczysta oraz szeroka plaża, dodatkowo nie ma na niej ścisku. Niedaleko wsi znajduje się plaża nudystów, którą w latach 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozreklamował Z. Wodecki.
Jeśli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując wczasy, może skusisz się na Chałupy? Baza noclegowa i gastronomiczna jest tutaj tak obfita, iż każdy powinien znaleźć coś co będzie się jemu podobać.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem