Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Cisowo

Cisowo

W pewnej odległości od brzegu Morza Bałtyckiego (około 2 kilometry), blisko jez. Kopań i Darłowa, na wzgórzu leży wioska Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wsią rolną. Dzisiaj Cisowo to też miejscowość turystyczna, nastawiona zasadniczo na agroturystykę.
Cisowo jest znane z umiejscowionej w miejscowości elektrowni wiatrowej.

Ze względu na ukształtowanie terenu i panujące w tej okolicy warunki atmosferyczne działa tutaj jeden z największych w naszym kraju zespół wiatraków. Jeden ze szlaków wycieczkowych rozpoczynający się w Darłowie, przechodzący poprzez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.
Inny, wiele dłuższy (ponad 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – prowadzi poprzez pobliskie miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na długości jego trasy napotkamy średniowieczne zabytki: grodziska, zamki, kościoły oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Jedną z atrakcji szlaku jest również cisowski, wybudowany z cegły, XIV-wieczny kościół.
Aby trafić na plażę, należy przebyć ok dwa km lądu. Jednak Cisowo oferuje także sąsiedztwo jeziora, na jakim można zajmować się sportami wodnymi i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować albo zwiedzać okolicę na dwóch kółkach.
Jeśli zatem, ktoś szuka spokojnego miejsca do wypoczynku, z daleka od miejskiego szumu i huku, a równocześnie chce mieć zaplecze w postaci sporego ośrodka wakacyjnego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo będzie znakomitym wyborem. Wprawdzie, nie ma w tym miejscu hoteli, albowiem noclegi w Cisowie to głównie agroturystyka oraz domki letniskowe (http://www.cisowo.pl/noclegi/4/domki).

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem