Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadmorska miejscowość uzdrowiskowa, ciekawie zlokalizowana po środku Wybrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie limituje Dąbki od północy natomiast od strony południowej graniczy z nim spore, bo o powierzchni rzędu 18 km kwadratowych jezioro Bukowo. Lokalizacja ta wspiera rozwój turystyki, zwłaszcza czynnego odpoczynku – mnogie szlaki rowerowe oraz piesze zachęcają do eskapad, zaś porządnie przygotowane wybrzeże jeziora przyciąga pasjonatów wodnych sportów (na przykład windsurfingu) i wędkarstwa.

Miejscowe wypożyczalnie wynajmują rynsztunek wodniacki, a szkółki – kursy windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu oraz innych dyscyplin. Nad jeziorem w Dąbkach działa także marina żeglarska, a w sezonie letnim po jeziorze pływa niewielki stateczek wycieczkowy.
Bez wątpliwości największą atrakcją tej miejscowości jest bliskość Morza Bałtyckiego oraz nadmorska plaża, która jest piaszczysta i szeroka. Na piaszczystym skraju morza, tu i ówdzie w pobliżu samego wejścia do wody, napotkać można ładne, wielokolorowe, niewielkie kamyki, ba nawet odłamki bursztynu – złota Bałtyku. Na długości plaży, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, rozciąga się dosyć długa, dlatego że aż sześciokilometrowa promenada.
Dąbki, z uwagi na zdrowy mikroklimat – morskie i czyste powietrze pełne jodu, mieszające się z aromatem okolicznych sosen i okazałych lasów, również znaczną wilgotność powietrza – otrzymały w 2007 roku status uzdrowiska. W związku z tym, nie licząc zwykłych wczasowiczów oraz wędkarzy, do Dąbek przez 365 dni w roku przyjeżdżają kuracjusze. Leczy się w tym miejscu między innymi rozliczne przypadłości reumatyczne, kardiologiczne, choroby układu oddechowego i nerwice.

Tutaj: www.dabki.info.pl/noclegi znajdziesz ofertę noclegów Dąbkach.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem