Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Dźwirzyno

Dźwirzyno

Dźwirzyno to rybacka wioska oraz miejscowość wczasowa zarazem. Położona zaledwie 12 km od centrum sporego miasta jakim jest Kołobrzeg. Dźwirzyno leży równocześnie nad morzem i jez. Resko Przymorskie.
Miejscowość leży wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem, jaka w Dźwirzynie nazywa się ulicą Wyzwolenia. Przy niej rośnie szesnaście starych, ponad 250-letnich dębów – pomników natury.

Pobliskie jezioro połączone jest z Morzem Bałtyckim poprzez Kanał Resko. Jeszcze w XV w. jezioro miało wylot w okolicach współczesnego Mrzeżyna – w Regoujściu. Funkcjonował w tamtym miejscu dynamicznie port i obawiający się rywalizacji Kołobrzeżanie zagrodzili go, topiąc u jego wejścia statki wypełnione kamieniami. Mieszczanie Trzebiatowa w okolicy współczesnego Mrzeżyna wykopali kanał budując nowe ujście Redze. Z kolei kanał Resko zaistniał dzięki przerwaniu przez sztorm mierzei oddzielającej jez. Resko od morza. Dzięki temu powstać mógł port. Obecnie w Dźwirzynie działa port rybacki.
W XIX wieku, z racji rozkwitu komunikacji, do wioski rozpoczęli zjeżdżać pierwsi wczasowicze. Olśniła ich piękna, o drobnym, jasnym piasku, dosyć szeroka plaża. Można tu, oczywiście oprócz kąpieli morskich i plażowania, grać w piłkę siatkową, a latem odbywa się tutaj „Bieg ku słońcu” o puchar wójta gminy Kołobrzeg. Nad piaszczystym brzegiem można również przyglądać się zmaganiom motolotniarzy. Plażę od Dźwirzyna oddziela całkiem wysokie (do 16 metrów) pasmo wydm z lasem sosnowym.
Natomiast na wodach Morza Bałtyckiego oraz jez. Resko można ćwiczyć coraz modniejszy u nas windsurfing. Jezioro to również miejsce dla uprawiania innych sportów wodnych i wędkarstwa.
Dźwirzyno posiada również stan prawny uzdrowiska – pomaga się tutaj w leczeniu chorób układu oddechowego i krążenia. Z biegiem lat popularniejsze stają się turnusy medyczne i wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów oraz nawet domów wypoczynkowych przygotowuje propozycję skierowaną do kuracjuszy.
Dźwirzyno dysponuje różnorodną bazą noclegową, której oferty można znaleźć pod adresem: www.dzwirzyno.net.pl/noclegi/wszystkie. Tworzą ją głównie pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki nad morzem, jednakże nie brak również wygodnych apartamentów. Dźwirzyno to też miejsce, w jakim urządzane są kolonie, obozy dla dzieci.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem