Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Gąski

GąskiGąski – nieduża osada o charakterze letniskowym, leżąca na pobrzeżu naszego morza, wokół pól, z lasem na zach., w pobliżu Mielna. Najwcześniejsze wspominki o letnisku pochodzą z pierwszej poł. siedemnastego w.
Największą atrakcją letniska jest dość rozległa, piaszczysta plaża morska, zakończona wałem wydm, uroczo porośniętym roślinnością.

Na plażę wiedzie całkiem dużo wejść – niektóre piaszczyste, inne z niewysokimi schodami.
W pobliżu kąpieliska stoi postawiona w XIX stuleciu, wysoka na ponad pięćdziesiąt m, zabytkowa, jednakże przez cały czas używana latarnia morska. Blask latarni, przy dobrej widoczności jest dostrzegalne z odległości prawie że ok 36 km. Jest ona, jak większość latarń nad naszym Bałtykiem, udostępniona zwiedzającym – po wspięciu się po 190 krętych, wykonanych z granitu schodków, można upajać się pięknym widokiem na morze, widokiem na letnisko i okoliczne miejscowości. Następnym zabytkiem miejscowości Gąski  jest dawny Pałac Morski z drugiej poł. XIX w., w którym obecnie znajduje się ośrodek wypoczynkowy.
Z Gąsek można wybrać się na spacer plażą do sąsiedniej, oddalonej o ok dwa i pół km letniska Sarbinowo. Po przejściu kolejnych 2 km wczasowicz dotrze do następnego letniska – wsi, która zwie się Chłopy i jest w całości wpisana do spisu zabytków, z powodu zachowanej zabudowy tradycyjnej wsi rybackiej.
Każdy kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać wśród wielu typów noclegów – pól namiotowych, kwater, pokoi gościnnych, ośrodków wczasowych czy pensjonatów.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem