Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Gdynia

Gdynia

Gdynia – jedno z miast Trójmiasta – to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – zamieszkuje je niespełna ćwierć miliona mieszkańców. Jest zarazem najmłodszym miastem w Trójmieście – statut miasta Gdynia otrzymała w 1926 roku.
Gdynia, mimo że jej historia sięga XIII w., rozpoczęła się w zasadzie rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym.

Decydująca była budowa portu wojennego i morskiego – dającego dostęp do Morza Bałtyckiego II Rzeczypospolitej – zanim rozpoczęła się II Wojna Światowa zamieszkiwało ją prawie 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to 2-gi, biorąc pod uwagę przeładunek, nasz port morski, specjalizujący się zwłaszcza obsługą kontenerów. Równocześnie to główny trójmiejski port pasażerski, to stąd odchodzą do Szwecji promy. To również wielki port rybacki, a na Oksywiu zlokalizowany jest port wojenny – podstawowa baza morska 3 Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej. W Gdyni znajduje się dodatkowo największa w Trójmieście marina. Może ona obsłużyć do 300 jednostek, o długości do 24 m oraz zanurzeniu do 3 metrów. Ma tu miejsce dużo wydarzeń żeglarskich jak przykładowo The Culture Tall Ships Regatta. Zaletą mariny jest to, że usytuowana jest ona niemal w centrum miasta, w ciągu 10 minut żeglarze dotrą na węzłowe ulice Gdyni. Przy Nabrzeżu Pomorskim przycumowane są dwa okręty – muzea. ORP Błyskawica – okręt który walczył w czasie II Wojny Światowej i  Żaglowiec Dar Pomorza.
W Gdyni ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych – a najbardziej znany jest, odbywający się od 1986 roku, festiwal naszego kina – Gdynia Film Festival – filmy walczą o główną nagrodę – Złote Lwy.
Gdynia to dla dużej ilości naszych rodaków – miejsce odpoczynku nad Bałtykiem. Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje tu cztery kąpieliska: Śródmieście, Babie Doły, Redłowo i Orłowo. Długość zabezpieczanych plaż to 100-200 metrów, a codziennie nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa 35 WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz znajdzie dla siebie odpowiedni nocleg. Od wygodnych hoteli oraz apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe oraz pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem