Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to przymorska wioska leżąca wzdłuż szosy łączącej Kołobrzeg z Dźwirzynem. Do centrum Kołobrzegu jest tylko 5 kilometrów. Grzybowo leży w bezpośrednim pobliżu Morza Bałtyckiego – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską. Uformowały się tutaj obszerne torfowiska – jakie dawniej używane były w charakterze opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla kołobrzeskiego uzdrowiska.

Pomimo tego że Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to formuje ono tutaj wcięcie o długości ok 7 km i szerokości do 800 m. Takie położenie powoduje, że woda morska ma tutaj wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na miejscową plażę wiedzie 5 oznaczonych zejść, latem funkcjonują tu 4 strzeżone plaże o długości 100 m każde. Plaże są całkiem szerokie (30-50 metrów), o wyjątkowo jasnym piasku – to „sprawka” cyrkonu i kryształów kwarcu obficie tutaj występujących. Podczas jesiennych a także wiosennych sztormów Bałtyk nanosi nowe, czyste warstwy piasku oraz przepłukuje ten, który już tam się znajdował. Dlatego też, miejscowe plaże są aż tak czyste. Między Dźwirzynem a Grzybowem znajduje się odcinek plaży, który od dwudziestu lat zajmują naturyści.
Windsurfing oraz kitesurfing to sporty bardzo popularne w ostatnim czasie, nie dziwi więc, iż zastaniemy entuzjastów tych sportów również w Grzybowie. Jeśli ktoś dopiero chciałby spróbować swoich sił w tych dziedzinach, powinien udać się do ościennego Dźwirzyna (około 5 km), do jednej ze szkół, jakie uczą podstaw tych sportów na płytkim jeziorze Resko.
W Grzybowie znajdziemy również dużo lasów – nie tylko sosnowych, rosną tutaj dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie porastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski lub kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również odpowiednie miejsce na wycieczki piesze jak i rowerowe. Pieszo można wybrać się przykładowo plażą do Kołobrzegu – a tam oczekuje na nas dużo nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla kurortów. Kołobrzeg to także mnóstwo zabytków, muzeów oraz kin czy teatrów.
W Grzybowie funkcjonuje różnorodna baza zarówno gastronomiczna jak i turystyczna. Różnorodną propozycję prezentującą noclegi w Grzybowie odkryjesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem