Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Położone około ośmiu kilometrów od brzegu morza, przy zalewie na Dziwnie miasto Kamień Pomorski chwali się ponad 1000 letnią historią. W od IX do XII pomiędzy IX i XII wiekiem Kamień był grodem obronnym i strzegł drogi wodnej prowadzącej nad Morze Bałtyckie. Mieszko I w 967 roku włączył całą krainę Wolinian do Polski. Na wzgórzu, w grodzie tym żyli władcy Pomorza Zachodniego.

Dzieje Kamienia Pomorskiego łączą się też z czasem panowania Bolesława Krzywoustego, wtedy ochrzczono ludność miasta i dwór książęcy. Wówczas przypuszczalnie powstały pierwsze kościoły: Najświętszej Marii Panny i Katedra. Wtedy kwitł handel, rozwijało się rzemiosło. Wielkością miasto ustępowało wyłącznie Wolinowi. Z rokiem 1274 Kamień Pomorski nabył prawa miejskie.
W 1945 r. Kamień Pomorski ponownie znalazł się w granicach Polski, co prawda miasto było doszczętnie zburzone – jego odtworzenie trwała 30 lat.
Współcześnie Kamień Pomorski to miejsce często odwiedzane przez urlopowiczów, a też kuracjuszy. Funkcjonuje tutaj uzdrowisko leczące choroby układu krążenia, narządów ruchu, choroby reumatologiczne i nerwice. Uzdrowisko prowadzi również rehabilitację. Kamień Pomorski dysponuje własnymi źródłami borowiny oraz kamieńskiej solanki. Od niedawna, w uzdrowisku otwarto Solną Jaskinię wyposażoną w mini tężnię – miejscowy mikroklimat podobny jest do tego w podziemnych grotach Bochni lub Wieliczki.
Kamień Pomorski zaprasza również na czynny odpoczynek. Na zalewie funkcjonuje marina żeglarska – oddaje ona 40 miejsc postojowych dla jachtów oraz żaglówek, z nowym zapleczem higienicznym, warsztatem szkutniczym, wypożyczalnię sprzętu wodnego czy czterdzieści miejsc noclegowych. Dookoła miasta rozplanowanych jest także kilka szlaków rowerowych, a w sezonie wczasowym, można również skorzystać z propozycji statków spacerowych i wybrać się w rejs po zalewie, do okolicznej miejscowości Dziwnówek, lub nawet na Bałtyk.
Więcej informacji o miejscowości Kamień Pomorski przeczytasz tutaj: www.kamienpomorski.net.pl

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem