Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Kołczewo

Kołczewo

Pośród jezior i lasów, na wyspie Wolin znajduje się mała miejscowość wakacyjna – Kołczewo, to kolejne miejsce nad Bałtykiem wspaniałe dla ludzi pragnących wypocząć od wrzasku miast.
W sąsiedztwie znajduje się wiele jezior, a tuż na południu miejscowości jest spore jezioro o tej samej nazwie co wieś – Kołczewo.

Z kolei mniej więcej dwa i pół kilometra w kierunku północno – wschodnim leży rozległe jezioro Koprowo. Przy jeziorze Kołczewo w sezonie letnim działa stanica wodna, skąd można wypożyczyć rower wodny, łódkę bądź kajak oraz korzystać z aktywnego odpoczynku nad wodą.
Co prawda, Kołczewo jest nieznacznie oddalone od brzegu morza (dwa, trzy km), można jednak podjechać do Międzywodzia lub Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można też wybrać się na plażę dróżką pośród lasów pieszo czy rowerem bezpośrednio z Kołczewa. Pobliskie plaże nie są zbyt obszerne, ale piaszczyste, z charakterem dzikiej, odludnej plaży.
W Kołczewie odkryjemy również przykładowo zabytkowy, pochodzący z XIX w. kościół, a także zabytkowy, też dziewiętnastowieczny dworek, niegdyś szkoła podstawowa. Blisko dworku rosną 2 potężne jesiony Miłko i Przemko – pomniki przyrody.
Wioskę doceniają także zapaleńcy golfa. To tutaj znajduje się Klub Golfowy Amber Baltic – kompleks o dwudziestu siedmiu dołkach. Można w tym miejscu na wakacjach pograć w golfa, bądź rozpocząć przygodę z tym sportem – korzystając z lekcji z indywidualnym trenerem.
Baza noclegowa to nade wszystko gospodarstwa agroturystyczne i domy oferujące pokoje oraz kwatery w Kołczewie, ale są tutaj także apartamenty dla wymagających urlopowiczów. W otoczeniu pobliskich lasów znajdziemy także campingi i pola namiotowe.
Wobec tego, poszukując wytchnienia od codziennego gwaru miasta, wybierając noclegi nad morzem można rozważyć pobyt w Kołczewie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem