Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Kopań

Kopań

Kopań to mała wieś nadmorska, umiejscowiona ok. trzy km na wschód od Darłowa, na pagórku – od którego wywodzi się słowiańskie określenie wioski oznaczająca wzgórze. Z miejscowości roztacza się piękna panorama Morza Bałtyckiego a także okolicy. Kopań niegdyś był osadą typowo rolniczą, dzisiaj prężnie ewoluują w nim usługi turystyczne – powstają tam domy gościnne, domki letniskowe nad morzem, pensjonaty a także inne obiekty urlopowe.

Pośród nowych obiektów mieszkalnych można zobaczyć zajmujące przykłady zagród rolniczych z XIX, a nawet XVIII w.
Kopań jest nieco oddalony od linii brzegowej – w prostej linii do plaży nadmorskiej jest około 1,5 km. Ale odległość tą można wygodnie przejechać na rowerze czy też przejść pieszo – spokój, cisza, piękna, bogata przyroda oraz świeże powietrze czynią czynią taką dwudziestominutową wycieczkę dużą przyjemnością, szczególnie że celem jest szerokie, wygodne a także piaszczyste dojście na piękny piaszczysty brzeg. Plaża w tej miejscowości nie jest nadto rozległa, ale natomiast czysta, piaszczysta i niezatłoczona nawet w wakacje! Otaczające ją małe wydmy porastające lasem świerkowym, który aromatyzuje tutejsze powietrze żywicznym aromatem.
Atrakcją miejscowości jest też drugi zbiornik wodny – duże jezioro przybrzeżne o takiej samej nazwie jak miejscowość. Znajduje się ono bliżej Kopania aniżeli morski brzeg – mniej więcej pół do jednego km na wschód od wioski. Jezioro upodobali sobie szczególnie wędkarze (żyje tutaj sporo gatunków ryb) i miłośnicy sportów wodnych. Latem pływa po nim dużo rowerów wodnych, żaglówek i innych jednostek wodnych. Ze względu na pobliże Bałtyku, aura na jeziorze jest bez mała stale taka jak na Bałtyku – z tej przyczyny fala i ciągły wiatr, które niesłychanie odpowiadają windsurferom. Również ich można nieraz dojrzeć na jeziorze.
Cechą główną Kopania jest dominująca tutaj cisza i spokój – wcale nie przypomina on głośnych kurortów nadmorskich. Miłośnicy wakacyjnych ciekawostek mogą z kolei spotkać je w okolicznym Darłowie.
Więcej informacji o miejscowości Kopań, atrakcjach i noclegach w Kopaniu odnajdziesz pod internetowym adresem: http://www.kopań.pl

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem