Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 roku teren teraźniejszej Kuźnicy stanowił wyspę, wówczas Mierzeja Helska była łańcuchem wysepek, które z czasem scaliły się, tworząc mierzeję w kształcie kosy.

Warto, decydując się na noclegi nad morzem pomyśleć o Kuźnicy – nieopodal plaży, niezbyt tłoczno – oto zalety Kuźnicy.
Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona osada mierzei, obecnie jest częścią Jastarni. Jest to dodatkowo popularna miejscowość urlopowa, turyści zaczęli tutaj zjeżdżać wraz z pobudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 r. To tutaj kolej biegnie najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – ma niespełna 200 metrów szerokości.
Kuźnica to też znany ośrodek rybacki. Lokalna ludność trudniła się rybołówstwem od stuleci. I po dziś dzień, nie bacząc na silnie rozwijającą się turystykę w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Ocalał również zwyczaj czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła pod wezwaniem Św. Piotr i Pawła w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej leży port rybacki, zabezpieczany dwoma falochronami, z basenem portowym o powierzchni 3,5 hektara. Rozbudowano nabrzeże, wybudowano budynek bosmanatu. W tej okolicy z łatwością znaleźć można świeżą rybkę, skorzystać z propozycji wielu wędzarni oraz smażalni.
Miejscowa plaża leży od strony otwartego Bałtyku, jest drobnopiaszczysta, szeroka, a na plażę z letniska kierują dwa zejścia. Aby dostać się do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na plaży zaś, można zastać kolorowe łodzie rybackie.
Nadzwyczaj płytkie wody Zatoki Puckiej stwarzają idealne warunki do ćwiczenia windsurfingu. Atrakcją organizowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad zatoką, bezpieczny wypoczynek nad morzem a także ochronę przyrody. Marsz organizowany jest łachą nazywaną Rybitwią Mielizną między Kuźnicą na mierzei, a Rewą na stałym lądzie. Dodatkowo, przez Kuźnicę wiedzie trasa rowerowa.
Tutejszą bazę noclegową tworzą głównie pensjonaty oraz domy gościnne proponujące kwatery i pokoje w Kuźnicy. Znajdziemy także kempingi.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem