Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Łazy

Łazy z lotu

Łazy to urokliwa, nadmorska wioska zlokalizowana w sąsiedztwie Mielna. Charakterystyczne zlokalizowanie między Morzem Bałtyckim a 2 jez. Jamno i Bukowo przyciąga w podobny sposób urlopowiczów jak i wędkarzy. Jamno – dziewiąte pod względem powierzchni jezioro w kraju. Pokrywa powierzchnię ponad 2200 ha. Wbrew dużej powierzchni to bardzo płytkie jezioro.

Przeciętna głębokość to coś koło 1,5 m a maksymalna około cztery metry. Po akwenie można też udać się na rejs statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich spragnionych bezpośredniego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat Łazy. Rezerwat to obszar lesisto bagienny o powierzchni nieco powyżej 200 ha utworzony w 2007 roku. Chroni się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a przede wszystkim wyjątkowe i specyficzne dla tego okręgu typy flory np: storczyka Fuchsa i woskownicę europejską. Rezerwat stanowi część obszaru strzeżonego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla miłośników kąpieli morskich oraz słonecznych zaletą miejscowości będzie szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o dogodnych zejściach do wody, niestety niespecjalnie szeroka. Charakteryzuje się też nieregularnym kształtem brzegu. Zakończony jest wydmami o średniej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym oraz trawami, z kolei same wejścia są zazwyczaj zaopatrzone w komfortowe schodki. Ten las ma duże cechy lecznicze – wspomaga terapię górnych dróg oddechowych. Ponadto najbliższą okolicę można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Tuż za wydmą znajdują się pierwsze zabudowania – zazwyczaj są to domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe a także kwatery w Łazach. Stąd jest naprawdę niedaleko na plażę. Zatem letnicy, lubiący zatrzymywać się tuż przy plaży i morza, nagminnie decydują się na noclegi w Łazach.
Prócz miłośników morskich fal oraz plażowania, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych brzegach – przybywają tu amatorzy sportów wodnych (kajakarstwa, żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu) a również wędkarze. Wędkarze mogą nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Zezwalają one na wędkowanie na spining i na dwie wędki na całym Jamnie – można tu złowić okonia, węgorza, sandacza, sieję. Najwięcej jednakowoż jest tzw. drobnej rybki.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem