Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Łeba

Łeba hotel

Jeden z kilku najbardziej słynnych kurortów na naszym wybrzeżu to z pewnością Łeba. Miejscowość zlokalizowana jest pomiędzy dwoma jeziorami mniejszym na wschodzie – Sarbsko i większym na zachodzie – Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. W ostatnim czasie, w 2007 roku, mająca niecałe cztery tysiące mieszkańców miejscowość obchodziła 650-lecie nadania statutu miasta, miasto jest także siedzibą gminy.

W kierunku zachodnim od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy ze słynnymi lotnymi wydmami, jeziorem Łabsko i Gardno. W kierunku wschodnim od miejscowości też ochrania się naturę – w 1976 roku został zorganizowany Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z lesistymi wydmami.
W grodzie z faktycznie długą przeszłością łatwo natknąć się na zabytki – na przykład kościół z XVII stulecia ukoronowany szkieletową wieżą z osiemnastego stulecia. Na lewym brzegu Łeby zobaczyć można pozostałości murów starszego, gotyckiej świątyni św. Mikołaja z 14 stulecia.
Jednakże zabytki to nie kluczowa przyczyna wizyty tłumów wczasowiczów co roku. Jest nią Morze Bałtyckie oraz piaszczysty brzeg z masą atrakcji. Łeba to więcej niż 10 kilometrów rozległych, o jasnożółtym, drobnym piasku plaż. W sezonie urządzane są tutaj 2 duże strzeżone kąpieliska, a długość plaż sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – gwarne, wielobarwne fragmenty, jak i bez mała puste, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce aktywnego odpoczynku. Można tu udać się na przechadzkę jednym z wytyczonych tras: południowej, spacerowej lub północnej – wiodą one przez malownicze obszary, przede wszystkim do Słowińskiego Parku czy wokół okolicznych jezior. Miejsce to znają także windsurferzy – odbywają się tutaj mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa łącznie z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Są w tej okolicy też szlaki dla kajakarzy o różnym szczeblu trudności, a każdych turystów zapraszają statki spacerowe oferujące eskapady po jeziorze Łabsko i morzu.
Łeba to oczywiście gwarny kurort, ze wszystkimi tego następstwami. Odszukamy tu bez liku wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kafejek, wielką liczbę butików pamiątkarskich oraz wieloraką bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery a również pokoje w Łebie. Jest tutaj wszystko o czym urlopowicze tylko zamażą.
Pod internetowym adresem: http://www.leba.info.pl znajdziesz więcej informacji o Łebie, jej atrakcjach i noclegach w Łebie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem