Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Łukęcin

Łukęcin

Na obszarze gminy Dziwnów, blisko szosy 102, pomiędzy Pobierowem i Dziwnówkiem, leży niewielka miejscowość wakacyjnego wypoczynku – Łukęcin. Położona pośród lasu iglastego oddzielającego Bałtyk od miejscowości. Łukęcin to również miejsce wypoczynku harcerzy – odbywają się w tym miejscu obozy namiotowe.

Porośnięty sosnowo – świerkowym lasem niewysokie urwisko oddziela plażę, dodając powietrzu żywicznych aerozoli, które razem z morskim jodem pozytywnie oddziaływają na nasze drogi oddechowe. Przy przejściu na plażę (przedłużenie ul. Morskiej), które prowadzi po schodkach, w wakacje działa strzeżone kąpielisko długie na 200 m, przy zejściu na plażę umiejscowiono również sanitariaty. A sama plaża jest wystarczająco szeroka oraz oczywiście piaszczysta.
Wybierając noclegi nad morzem w Łukęcinie mają Państwo sposobność aktywnego wypoczynku. Poza szlakami pieszymi i rowerowymi znajduje się tutaj również stadnina koni oferująca lekcje jazdy konnej a także przejażdżki bryczką.
Turyści, którzy codziennie przebywają wśród hałasu dużych miast z pewnością docenią dominującą w tym miejscu ciszę i spokój, nawet w latem nie ma tutaj rzeszy turystów. Do plaży jest maksymalnie kilometr – a z otoczenia ulicy Morskiej – ok 400 metrów.
Funkcjonują tutaj ośrodki urlopowe, pensjonaty a także kwatery prywatne oddające turystom noclegi w Łukęcinie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem