Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Międzywodzie

Międzywodzie

Międzywodzie to nieduża miejscowość turystyczna położona na Mierzei Międzywodzkiej pomiędzy wybrzeżem Bałtyku a wodami Zalewu Kamieńskiego. Miejscowość położona jest na największej polskiej wyspie – wyspie Wolin, wśród pięknych lasów sosnowych i mieszanych.

Międzywodzie bardzo dobrze przygotowane jest do wypoczynku dla osób niepełnosprawnych – niskie i równe chodniki ułatwiają poruszanie się, a od ulicy Zwycięstwa na plażę prowadzi zejście przystosowane dla potrzeb osób poruszających się na wózkach. Miłośnicy czystych, szerokich, piaszczystych plaż nie będą mieli powodów do narzekań na plażę w Międzywodziu. Kąpielisko, w sezonie strzeżone przez ratowników WOPR, ma długość ok 600 m a zlokalizowane jest na wysokości pomiędzy przedłużeniem ulic Szkolnej i Westerplatte .
Międzywodzie, ze względu na bliskość Zalewu Kamieńskiego, to również atrakcyjne miejsce dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na tych ostatnich czeka gruntownie zmodernizowany i dostosowany do europejskich standardów pirs.
Dodatkowym atutem Międzywodzia, dzięki położeniu na Wyspie Wolin, jest bliskość do Wolińskiego Parku Narodowego, z Zagrodą Pokazową Żubrów. Zagroda to również miejsce rekonwalescencji innych gatunków zwierząt, w odrębnych siedzibach znajdują się : dziki, jelenie i orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta te wypuszczane są na wolność.
Ze względu na wzmożony ruch turystyczny latem, polecamy dojazd do Międzywodzia przez miasto Wolin a radzimy omijać bardziej zakorkowany Kamień Pomorski.
Noclegi w Międzywodziu to różnorodna oferta pensjonatów, domów wypoczynkowych, domów gościnnych, pokoi i kwater.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem