Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Niechorze

Niechorze

Letnisko Niechorze położone jest pomiędzy jeziorem Liwia Łuża a brzegami Morza Bałtyckiego, z uwagi na na swoje atrakcje jest ochoczo odwiedzane przez wczasowiczów. Kąpielisko w Niechorzu funkcjonuje od końca XIX wieku. Szeroka plaża z wyznaczonym kąpieliskiem o długości trzystu metrów oddzielona jest od miejscowości wysokim klifem.

Na urwisku góruje nad otoczeniem druga pod względem wysokości – wysoka na czterdzieści pięć metrów – aktywna od 1866 r. latarnia. Rozpoznawalny zbudowany z cegły budynek, będący bazą latarni, otacza kwadratową w przekroju podstawę wieży latarni później, przechodzącą w ośmiokątny przekrój. Sama wieża na wysokości 35,7 m zwieńczona jest wystającym gzymsem, który jest podwaliną tarasu widokowego. Żeby dotrzeć na niego, czeka nas wspinaczka aż po dwustu dziesięciu schodach wewnątrz wieży, ale widok z tarasu rekompensuje poniesiony przez nas trud. Blask z latarni dostrzegalny jest aż z około 36 km.
Co więcej w Niechorzu ciągle można zastać zabytkowe domy i zagrody rolnicze z przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, a także XIX-wieczne kamienice. Następnym miejscem wspominającym historię w Niechorzu jest zlokalizowane w centrum miejscowości Muzeum Rybołówstwa Morskiego udostępnione do zwiedzania w 1994 r. W muzeum można oglądać sprzęt rybacki, instrumenty nawigacyjne, łodzie rybackie, spreparowane ryby, archiwalne fotografie, dokumenty i mnóstwo innych okazów ukazujących specyfikę zawodu rybaka. Charakterystyczne dla muzeum jest wejście do muzeum, które prowadzi przez rozpołowioną łódź rybacką.
Niechorze, w szczególności dzieci, ale również dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tu, w jednym miejscu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim polskiego wybrzeża bardzo dokładnie odwzorowane w skali 1:10.
Na południu Niechorza leży jez. Liwia Łuża to od końca lat 50-tych minionego wieku rezerwat ornitologiczny zawierający jezioro i jego otoczenie. Jezioro to jest bardzo płytkie, albowiem jego przeciętna głębokość nie przekracza 1 m, z specyficzną roślinnością wynurzoną – wyspami z trzcin. Trzciny porastają także pas przybrzeżny jeziora w szerokości 5- 60 m. Jezioro to doskonałe warunki do lęgu dzikiego łabędzia oraz innych gatunków ptactwa wodno-błotnego.
Niechorze to też miejsce do wędrówek tak jak pieszych jak i rowerowych. Wytyczone tu szlaki wokół jeziora i nowoczesna wypożyczalnia rowerów – Rewal Bike System wspierają tę formę wypoczynku. Poprzez miejscowość przebiega także linia zabytkowej, stale aktywnej, kolejki wąskotorowej z dworcem z przełomu XIX i XX wieku. W wakacje warto skorzystać z przejażdżki Ciuchcią Retro z zabytkową lokomotywą parową.
Noclegi w Niechorzu spełnią oczekiwania każdego urlopowicza, oferując standard dostosowany do oczekiwań oraz zasobności portfela.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem