Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Ostrowo

Ostrowo

Między Jastrzębią Górą na wschodzie oraz Karwią na zachodzie leży licząca około pięciuset mieszkających na stałe mieszkańców miejscowość Ostrowo. Sąsiedztwo leżącego na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było dawniej niejednokrotnie zatapiane i tereny na wzniesieniu były wyspą – stąd też określenie miejscowości (ostrów – wyspa).

Mimo że do brzegu Morza Bałtyckiego jest około kilometra, to stworzone są w tej okolicy 2 strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża z kolei jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, pozbawiona kamieni. Dodatkowego czaru dodaje jej ujście Czarnej Wody – okolicznej rzeczki.
Ostrowo to wzorzec spokoju, niedaleko sporych ośrodków turystycznych – Jastrzębia Góra (ok 4 km), Władysławowo (około 10 km). Z tego miejsca blisko też na Mierzeję Helską bądź do obfitującego w atrakcje Trójmiasta.
Miejsce to spodoba się wielbicielom natury. Umieszczono tu rezerwat „Bielawskie Błota” – swoją nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, na masową skalę kwitnących w tej okolicy każdego roku w maju. Tutaj zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w ciągu swoich wędrówek – np żurawie. Wytyczone są tu także dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota i „Woskownicy Bielawskiego Błota”. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.
We wsi Ostrowo pielęgnuje się też tradycje kaszubskie, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, palą się sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia – kaszubskich Godów – chodzą grupy kolorowych kaszubskich przebierańców.
W sezonie wakacyjnym przebywa tu około 2 tys. urlopowiczów. Na ich potrzeby funkcjonuje tu mnóstwo smażalni, barów i budek z kebabem, hamburgerami. Ostrowo domki to ciekawa propozycja na urlop – dająca poczucie intymności. W ofercie noclegowej są również: ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy gościnne oferujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem