Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Piechowice

Piechowice

Nazwa Piechowice pojawiła się po Drugiej Wojnie Światowej, gdy Dolny Śląsk znalazł się na obszarze Polski. Piechowice to miasteczko a również gmina w powiecie Jelenia Góra. W granicach miasta znajdują się, niegdyś osobne, wsie Michałowice, Piastów, Górzyniec i Pakoszów.

Przeszłość Piechowic sięga XIII stulecia. Na tym obszarze, na rzeczce Kamiennej, istniał młyn wodny – z tej przyczyny, w herbie miasta jest koło młyńskie. Następnie pojawiło się w tym rejonie szklarstwo i tkactwo, a także młyn papierniczy. W XIX stuleciu powstała, funkcjonująca do dziś huta szkła – obecnie Huta Szkła Julia.
Piechowice, choć nie tak rozpoznawalne jak Karpacz lub Szklarska Poręba, są uroczo położone – u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad niedużą rzeczką Kamienną. To kapitalne miejsce do turystyki tak rowerowej jak i pieszej. Istnieje w tej okolicy sporo szlaków turystycznych dostępnych dla rowerzystów, a w sezonie letnim z Jeleniej Góry kursują autobusy komunikacji miejskiej dostosowane do przewożenia rowerów. Gmina Piechowice to znane, w większym stopniu aniżeli miasto – Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki czy szczyt Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.). Znajduje się w tej okolicy także (Michałowice) Złoty Widok – próg skalny tworzący punkt widokowy.
W Mieście, przy ulicy Żymierskiego 12, warto zobaczyć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu Rezerwat Krokusów (kwitną na przełomie kwietnia i maja), natomiast na ul. Sudeckiej zlokalizowany jest tunel wykuty w skale. Piechowice to także zabytkowy kościół neoromański i, wzmiankowana już uprzednio, Huta Julia.
Piechowice są poprawnie skomunikowane – przebiega przez nie DK nr 3 Świnoujście – Jakuszyce, działa kolej, oraz komunikacja autobusowa i miejska z Jeleniej Góry (linie 9, 13, 15).
Piechowice to kapitalne miasto na spędzenie wczasów, wakacji, urlopu czy tylko długiego weekendu, i latem i zimą.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem