Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Pobierowo

plaża w PobierowieJeśli ktoś szuka naprawdę porządnej plaży, życzy sobie odpoczynku wśród sosnowego lasu, z daleka od dużych miast – Pobierowo będzie doskonałym miejscem. Pobierowo swoją wypoczynkową historię rozpoczęło na początku XX w. gdy rozpoczęto sprzedawać działki leśne pod budowę domków wczasowych.

Do wybuchu drugiej Wojny Światowej powstało na tych terenach ok tysiąc domków. Było tutaj jedno z najpopularniejszych miejscowości sezonowego odpoczynku mieszkańców Berlina. Zorganizowano nawet sieć komunikacji autobusowej łączącej Pobierowo  z Berlinem z tego powodu.
Pobierowo to nie wyłącznie ładna, ale również zadbana plaża. Sceptyków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitna Flaga, jaki przyznaje się jedynie takim obiektom, jakie spełniają surowe zasady czystości, gospodarki ściekowej, i terenów sąsiadujących z kąpieliskiem. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadmorskich, którym przyznano certyfikat Błękitnej Flagi. Aby trafić na plażę, trzeba przejść przez rosnący niemal wszędzie las. Główne przejście prowadzące na plażę nie jest strome i przebycie go nie powinno stanowić problemu dla żadnego plażowicza. Jedną z ciekawszych atrakcji, wspomaganą przez miejscowe władze, jest Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Rozmaite zajęcia rekreacyjno-sportowe przystosowane są nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale także dla seniorów. Dla potrzeb Akademii Słońca wydzielono kawałek obszaru plaży, na którym zlokalizowano stanowiska do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnej platformie, cało dziennie, pod opieką instruktora można tańczyć, ćwiczyć lub medytować. Poza tym miejscowość zlokalizowana jest dosłownie wśród sosnowych lasów co zapewnia prozdrowotny mikroklimat.
Ciche i statyczne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, wraz z początkiem wakacji zmienia się w prężny kurort. Wówczas, aby zaspokoić potrzeby przyjeżdżających tutaj tłumnie turystów, w miejscowości z dnia na dzień pojawiają się stragany z pamiątkami, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku kawiarnie i restauracje rozpoczynają „sezon”. Także baza kwater, na którą składają się różnego rodzaju ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy wakacyjne, w większości jest dostępna w okresie późnowiosennym i letnim, acz corocznie przybywa także obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie przez cały rok.

Informacje na podstawie strony: www.pobierowo.info.pl

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem