Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, mniej więcej 8 km na wschód od Rewala między lasami sosnowo – świerkowymi leży mała miejscowość wczasowa – Pogorzelica. W kierunku Zachodnim od Pogorzelicy znajduje się Niechorze – te miejscowości oddziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z Bałtykiem.
Lokalizacja w oddali od aglomeracji miejskich, pośród żywicznych lasów sprzyja wypoczynkowi. Nie brak w tej okolicy szlaków i ścieżek turystycznych.

Miejscowość jest wobec tego idealna na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne wczasy nad morzem (www.wczasy.net.pl/morze). Od lat aranżowane są tu obozy harcerskie pod namiotami.
We wsi Pogorzelica funkcjonuje także wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA – gros z nich działa przez 12 miesięcy w roku. Wspomaga się tutaj leczenie schorzeń układu krążenia, oddechowego. Nie brak też inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Gros ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych kuracjuszy.
O ile chodzi o wycieczki – można wybrać się, nawet pieszo, do latarni morskiej w sąsiadującym Niechorzu. Ceglany budynek, stanowiący podstawę latarni, wznosi się na klifie. Wieża o wysokości 36 m początkowo ma kwadratowy przekrój, później przekształca się w przekrój ośmiokątny. Latarnia jest dostępna dla zwiedzających, niestety, z uwagi na swą popularność, w szczycie sezonu trzeba chwilę zaczekać, żeby wspiąć się na taras widokowy, za to widok z niego wynagradza poniesiony wysiłek.
Brzeg morza to najistotniejszy powód przyjazdu do miejscowości Pogorzelica. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Aby trafić na plażę należy przebyć urwisko, w sezonie wczasowym wyznaczane jest tu strzeżone kąpielisko o długości mniej więcej 100 m.
Bezsporną ciekawostką, zwłaszcza dla dzieci, jest przebiegająca w tej okolicy, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie wakacyjnym kursuje dawny skład ciągnięty przez lokomotywę parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. Na marginesie, można zobaczyć legendarne pozostałości kościoła w Trzęsaczu. W 2012 roku kolejka przechodziła renowację i z początkiem lata 2013 powita wczasowiczów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica oferuje obfitą oraz różnorodną bazą turystyczną. Poza wspomnianymi wcześniej ośrodkami SPA oraz infrastrukturą kolonijną noclegi w Pogorzelicy (www.pogorzelica.net.pl/noclegi/wszystkie) to także domki letniskowe, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem