Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Port i most na rzece Dziwnej

Dziwnów most zwodzony

Wejście do portu osłaniają dwa, betonowe, długie na 350 m, zbudowane w końcu XIX wieku falochrony. Port morski został formalnie ustanowiony w 1963 roku, a ruch graniczny odbywa się przez morskie przejście graniczne Dziwnów.

Przystań pasażerską odnajdziemy przy ulicy Wybrzeże Kościuszki 2, w sezonie z przystani tej odpływają stylizowane na pirackie statki wycieczkowe w rejs na Morze Bałtyckie lub Zalew Kamieński. Port rybacki w miejscowości Dziwnów położony jest na długiej mierzei, pomiędzy cieśniną Dziwną i brzegiem Bałtyku a zalewem. Dodatkową atrakcją portu jest pomnik w formie kotwicy upamiętniających rybaków, którzy zginęli na morzu.

Most zwodzony w Dziwnowie jest częścią drogi wojewódzkiej nr 102 łączącej Trzebiatów z Międzyzdrojami. Aż do 1956r przez Dziwnę można było przedostać się tylko promem. Wtedy też zbudowano pierwszy, drewniany most z podnoszonym przęsłem. Most, taki jaki znamy obecnie, o stalowej konstrukcji, powstał całkiem niedawno, bo dopiero 1994 roku. Sama chwila przepływania pod zwodzonym mostem jest największą atrakcją dla turystów którzy zdecydują się na rejs z przystani pasażerskiej w Dziwnowie na Bałtyk. Dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć podnoszenie mostu ważna informacja – w okresie letnim most podnoszony jest w godziny parzyste.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem