Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Puck

Puck

Nad zat. Pucką, pomiędzy Władysławowem i Gdynią położone jest ponad 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Dzieje Pucka sięgają XII w., a już w I-szej połowie stulecia XIII-tego otrzymał statut miasta. Puck przechodził z rak do rąk – rządzili nim Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, nawet król Szwecji oraz naturalnie Polacy i Prusacy.

Nic więc dziwnego że, w miasteczku co i rusz spostrzegamy zabytki: ryglowy szpital dla ubogich z XVII stulecia – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – gotycki kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII-tego w. (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX stulecia kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem. Na dodatek, w mieście spotkać można specyficzne dla tego obszaru domy ryglowe.
Puck to naturalnie obiekt wyjazdów wczasowych tysięcy naszych rodaków. Przyciąga ich dogodna lokalizacja Pucka, piaszczysty brzeg morski ze strzeżonymi kąpieliskami, tutejszym molem, malowniczym portem rybackim i mariną. Z uwagi na położenie nad zatoką Pucką – najlepszym w Polsce położeniem do oddawania się windsurfingowi i kitesurfingowi – miejscowe plaże pełne są barwnych żagli i latawcy. Można w tej okolicy również podziwiać okazałe jachty pływające po zatoce Puckiej, a także udać się stąd na wycieczkę po niej. Rzecz jasna w Pucku i okolicy wyznaczonych jest niemało tras do turystyki rowerowej i pieszej.
Urlopowicze rozważający noclegi nad morzem oraz wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Czeka na nich przeróżna baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary i kioski z hamburgerami, kebabem i lodami. Tak samo różnorodna jest baza noclegowa. Luksusowe apartamenty, pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i ekonomiczne kwatery prywatne – całość tworzy noclegi w Pucku.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem