Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to maleńka wioseczka (niedużo ponad 120 mieszkańców) znajdująca się pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Rewal ma tutaj znaczny wkład w zadbanym wyglądzie nie wyłącznie Rewala lecz i pobliskich wsi. Przede wszystkim, jest w tej okolicy schludno, są szerokie chodniki, trasy rowerowe, sporo kwiatów, ławeczek i… kubłów na śmieci.

Do tego, wiele kąpielisk w tych miejscowościach, włączając to w Pustkowie, jest wielokrotnie wyróżnianych prestiżową „Błękitną Flagą”.
Lokalizacja w gminie Rewal ma dodatkowo inne walory – nieopodal, w Trzęsaczu (około 1,5 km) leży przystanek kolejki wąskotorowej. W sezonie wakacyjnym można udać się na wycieczkę składem retro z pochodzącą z lat 50-tych lokomotywą parową na trasie Pogorzelica – Trzęsacz. W rewalskiej gminie funkcjonuje także sieć wypożyczalni rowerów, ewidentnym plusem wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednym z punktów zaś a oddać innym. Do tego, za przewóz roweru z Rewal Bike System nie obciąża opłatami Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Jak ktoś decyduje się na noclegi nad morzem (www.morzebaltyckie.pl) to oczekuje plaży. Plaża w Pustkowie leży u stóp niewysokiego urwiska, jest piaszczysta i dość szeroka. Następnym atutem dla rodzin z dziećmi i niepełnosprawnych turystów jest wejście na piaszczysty brzeg dostosowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość 200 m. Jest tu także wiele trenów dogodnych do spacerowania.
Od 2007 r. Pustkowo chwali się niezwykłą ciekawostkę – to replika krzyża, jaki stoi na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na klifie. Nawiązuje on do słów Papieża Polaka, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na Polskę od szczytów Tatr aż po Bałtyk.
Pustkowo to również wspaniała baza wyprawowa dla turystów, którzy lubią odwiedzać okolicę. Do Międzyzdrojów i Świnoujścia jest około 40 kilometrów, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości leży Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), warto skorzystać z rejsu po Bałtyku czy też Zalewie Kamieńskim.
Pustkowo ma dość dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się względnie nieduże obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem i lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie (http://www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie) to głównie domki letniskowe, domy wypoczynkowe, kwatery i pokoje oraz kempingi.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem