Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Rewal

Rewal

Rewal siedziba przymorskiej gminy w województwie zachodniopomorskim, zarazem to jedno z bardziej znanych polskich urlopowisk. Pierwsze wzmianki o Rewalu pochodzą z końca XIV w. podczas gdy istniała w tej okolicy karczma.

Pierwsi wczasowicze pokazali się w miejscowości w latach trzydziestych XIX wieku a w 1914 r. w Rewalu rezydowało już ponad 2000 letników, przede wszystkim mieszkańców Berlina oraz sąsiedztwa.
Miejscowość zlokalizowane jest na stromej skarpie, a główne zejście na piaszczystą plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z tarasem widokowym – lubianym przez letników miejscem, szczególnie odwiedzanym o zachodzie słońca. Na plaży budzi ciekawość podobnie baza rybacka wraz z kutrami rybackimi, na tle których urlopowicze bardzo często się fotografują. Koło przystani rybackiej znajduje się postument Rybaka i Aleja Zakochanych wraz z ławką Julii i Romea.
Przez miejscowość przechodzi także czynna ciągle, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z 1952 r., na wycieczkę do ościennych miejscowości. Rewal kładzie także duży nacisk na czynny wypoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, popierająca ekologiczny sposób transportu oraz zwiedzania sąsiedniej okolicy. Wyraźną mocną stroną tej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wynająć w jednej miejscowości natomiast zwrócić w innej. Oprócz tego, za przewożenie pojazdu z Rewal Bike System nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to krzykliwy kurort z mnogością kawiarń, sklepików z pamiątkami, miejsc rozrywki, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To dodatkowo miejscowe centrum kulturalne, przede wszystkim latem. Z lokalnego amfiteatru dociera muzyka nieomalże przez całe wakacje – ma miejsce w tej okolicy trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Koncertowali tu między innymi Golec uOrkiestra, Bajm, Kayah, Trubadurzy, oraz The Animals lub Goran Bregović. Letnisko zaprasza też na występy kabaretów – gościli tutaj Rak, OTTO, Koń Polski, Jerzy Kryszak.
Noclegi w Rewalu (http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie) to przeróżna propozycja dopasowana do potencjału finansowego i preferencji letników. Znajdziemy tutaj ośrodki wczasowe, domy gościnne oraz wczasowe, pokoje i kwatery i campingi i pola namiotowe.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem