Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Rogowo

Rogowo

Pomiędzy Dźwirzynem na wschodzie i Mrzeżynem na zachodzie, w pobliżu Kołobrzegu (około 15 km), nad brzegiem Bałtyku leży niewielka wieś wypoczynkowa – Rogowo. Miejscowość leży dodatkowo przy jeziorze Resko.

Dzieje miejscowości sięgają XV w. Wtedy to kołobrzescy mieszczanie zablokowali port morski w Regoujściu, topiąc u jego wejścia statki wypełnione kamieniami.
Wybudowano nowy port morski w okolicznym Mrzeżynie przekopując nowe ujście Regi, a ludzie zaczęli osiadać w okolicach teraźniejszej miejscowości Rogowo. Przed wybuchem wojny działał tu garnizon przeciwlotniczy, a na jeziorze Resko Przybrzeżne baza dla łodzi latających. Do końca XX stulecia działała tutaj polska jednostka wojskowa.
Z zasadniczej ulicy Rogowa, łączącej Dźwirzyno z Mrzeżynem nad morski brzeg jest raptem 200 – 300 m. Rogowska plaża (http://www.rogowo.com.pl/atrakcje/1/plaza_w_rogowie) jest szeroka a także piaszczysta. Do tego, nie ma tutaj rzeszy urlopowiczów, nawet w szczycie sezonu urlopowego. W sąsiednim jeziorze można łowić ryby na wędkę albo uprawiać sporty wodne (windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo). Na rzece Rega natomiast, organizowane są kajakowe spływy.
Tak to już bywa że, miejscowości letniskowe w większości przypadków, oferują odpoczynek zwrócony do określonej grupy turystów. Rogowo wybiorą właściwie turyści lubiący spokój, turyści z dziećmi a także seniorzy. Nie ma w tym miejscu renomowanych klubów, dyskotek, za to bliskość lasów i jeziora zachęcające do pieszych spacerów a także przejażdżek na rowerze. Funkcjonuje tu dość duży Wojskowy Dom Wypoczynkowy (nie tylko dla „wojskowych”), ale oprócz niego, noclegi w Rogowie to przeważnie pensjonaty, domki letniskowe i campingowe, domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery, a również kempingi – pełna ich oferta pod adresem: www.rogowo.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem