Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Rowy

Rowy

Rowy to najbardziej znana miejscowość turystyczna gminy Ustka. Zwyczajowy morski kurort – gwarny latem, a poza sezonem wakacyjnym żyje w nim poniżej 500 mieszkańców. Zlokalizowana na mierzei jeziora Gardno, przy ujściu rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się mały port.
Miejscowa plaża to najogromniejsza atrakcja Rowów przyciągająca ogromne ilości urlopowiczów rok rocznie.

Czysta, szeroka, rozdzielona przez rzekę Łupawa na fragment wschodni i zachodni z dwoma wytyczonymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko zachodnie jest większe (czterysta m), ale węższe, początkowo piaszczyste, z kamieniami – im dalej oddalimy się na zachód, prowadzą na nie 4 wejścia. Drugie, mniejsze kąpielisko wschodnie o długości 200 m, trochę szersze i o 1 przejściu z miejscowości. Dalej na wschód, na obrzeżach Słowińskiego Parku znajduje się plaża nudystów.
Kolejną ciekawostką wsi Rowy jest otoczenie Słowińskiego Parku z jego znanymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Pobliże parku powoduje, iż w Rowach odnajdziemy wiele szlaków zarówno rowerowych jak i pieszych. Na Łupawie i jeziorze Gardno można cieszyć się kajakarstwem – rok rocznie kończy się tutaj 100 km spław kajakowy Łupawą.
Odwiedzając Rowy warto obejrzeć neoromański pochodzący z dziewiętnastego stulecia, pobudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Dawniej, na wzgórzu cmentarnym, było dużo grobów obcokrajowców: Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Holendrów – świadczące o bogatej, żeglarskiej historii miejscowości. Niestety nie uchowały się one do dziś. W Rowach spotkamy dodatkowo rybackie chaty szachulcowe z XIX wieku.
Rowy to ważny ośrodek urlopowy, z obfitą bazą gastronomiczną, budkami z pamiątkami, wieloma ośrodkami wczasowymi, pensjonatami, domami gościnnymi proponującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach.
Jeśli czesz dowiedzieć się więcej o miejscowości Rowy, jej atrakcjach zapraszamy na stronę: http://www.e-rowy.pl

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem