Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Rusinowo

Rusinowo z lotu ptakaRusinowo to cicha wieś położona pomiędzy wsią Wicie i Jarosławcem. Mimo że wieś została założona w pewnym oddaleniu od morskiego brzegu, to dziś wczasowa jej część do niego się przybliża – z północnej części ul. Letniskowej bądź ulic: Bursztynowa, Sosnowa, Wczasowa do nadmorskiej plaży jest ok kilometra.

Plaża w Rusinowie to świetne miejsce dla ludzi lubiących przestrzeń – nie ma na niej tłumów nawet w sezonie, co więcej jest szeroka i piaszczysta. Na plażę można dojechać samochodem, w sąsiedztwie plaży, na placu po wojskowym lotnisku zapasowym znajduje się parking.

Rusinowo to nie zabytkowe Darłowo i nie ma tu wielu zabytków ale warto odwiedzić tutejszy kościół. Pierwsza świątynia funkcjonowała już w XV-tym stuleciu, ale została rozmontowana, i w 1873 roku pobudowano (w jej miejsce) jednonawowy (na planie prostokąta), ceglany kościół. Przy zachodniej ścianie, po części wtopiona w fasadę, stoi wysoka na 42 metry wieża, zwieńczona hełmem w kształcie ostrosłupa, krytym łupkiem. Na kościelnym chórze umieszczono organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa w sezonie wakacyjnym. Jeżeli szukasz noclegu w Rusinowie do Twojej dyspozycji są głównie: kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne oraz domki w Rusinowie. Jeżeli znuży nas cisza i spokój i zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy udać się do Darłowa czy Jarosławca.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem