Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Sarbinowo Morskie

Sarbinowo

Rozpościerająca się wzdłuż ul. Nadmorskiej, bok w bok do morza miejscowość Sarbinowo, to prawdopodobnie najładniejsza wieś gminy Mielno. Teraźniejsze Sarbinowo leży tuż przy brzegu morza, lecz nie od zawsze tak było. Swego czasu, wczasowisko leżało około półtora kilometra od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i by chronić wieś na początku XX wieku zbudowano mur o długości mniej więcej 1 kilometra.

Jak się bez trudu można przekonać mur zdał sprawdzian i ciągle możemy zachwycać się miejscowością.
Do dzisiejszych czasów ocalał najbardziej sławny zabytek Sarbinowa – neogotycki kościół z połowy XIX stulecia. Rok rocznie, w wakacje – w połowie sierpnia odbywa się tutaj festyn w czasie odpustu – przyciąga on tłumy urlopowiczów. W kościele są również pamiętające XIX wiek organy, dzięki którym kościół staje się miejscem wielu koncertów śpiewaków operowych, znanych muzyków, chórów. Wyjąwszy świątynię w letnisku natknąć się można na zabytkowe, dziewiętnastowieczne chaty rybackie oraz pensjonaty z początku XX w.
W Sarbinowie, w następstwie jego położenia, odnajdziemy w rzeczy samej czystą a także piaszczystą plażę – idealne miejsce do kąpieli morskich i słonecznych. Latem na plaży działają bary, a dzieci odkryją dla siebie mnóstwo atrakcji.
Ulubioną przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest mini zoo, zlokalizowane w okolicy głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na rozległym, zielonym, ogrodzonym terenie łatwo natknąć się można na pawie, kury, bażanty, świnki wietnamskie lub kozy miniaturki. Wielbicieli koni zaprasza natomiast pobliska, niewielka stadnina.
Ze wsi Sarbinowo można wybrać się w kierunku wschodnim na przechadzkę do sąsiedniego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to zaledwie siedem kilometrów, a na zachód do latarni morskiej w Gąskach (ok 5 km).
Tych, którzy mieliby chęć zajrzeć do Sarbinowa, zapraszamy na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie, znajdą Państwo tam atrakcyjne propozycje oferujące noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem