Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Sianożęty

Sianożęty z lotu ptaka

W pobliżu Kołobrzegu (ok 10 kilometrów na wschód), przy Ustroniu Morskim (ok 1 km) położone są Sianożęty – nieduża miejscowość letniego odpoczynku. Położenie nad Zatoką Pomorską, w rejonie, gdzie często występują sztormy i wieją silne wiatry od morza, sprawia że powietrze w okolicy Kołobrzegu przesycone jest jodem.

Badania przyznają, że w tym obszarze jego stężenie jest największe, natomiast jod ma prozdrowotne cechy – jego niedostatek zaś powoduje schorzenia tarczycy.
Sianożęty mają niezmiernie dobra lokalizację nie jedynie jeżeli chodzi o pobliże Kołobrzegu , lecz również bliskość plaży. Od głównej ulicy miejscowości plażę oddziela tylko 400 metrów lądu, a część ośrodków wypoczynkowych położona jest jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą 3, ostatnio wyremontowane, oznaczone zejścia. W ościennym Ustroniu Morskim znajduje się również molo. Plaża w Sianożętach jest dosyć szeroka i piaszczysta.
Sianożęty mają również inne atrakcje aniżeli tylko plaża. W sąsiedniej miejscowości Bagicz jest lotnisko konstruowane od 1935 roku dla Luftwaffe, a po 1945 roku zajmowały je wojska sowieckie. Od 2012 r. działa tam turystyczne lotnisko, powinno ono obsługiwać ruch turystyczny i czarterowy samolotów zabierających do dwudziestu pasażerów. Można stąd przelecieć się motolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy.
Następną atrakcję stanowi okoliczna stadnina koni, lub kursująca pomiędzy Sianożętami i Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Jeśli mówimy o wycieczkach, to będąc już w Sianożętach można wybrać się na zwiedzanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w niedługi rejs po Bałtyku. Warto również rozważyć wycieczkę promem odchodzącym z Kołobrzegu na Bornholm oraz spędzić tam dzień bądź dwa.
Sianożęty nie są aż tak tłumne jak Ustronie lub Kołobrzeg, stąd też jest to kapitalne miejsce na wczasy z dziećmi. Tak baza gastronomiczna oraz noclegowa (www.sianozety.pl/noclegi/wszystkie) jest różnorodna oraz powinna zaspokoić większość, nawet wymagających wczasowiczów, przy tym jest na pewno ekonomiczniejsza niż w oddalonym zaledwie o 10 km Kołobrzegu.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem