Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Tatry

tatryNa południu Polski leżą góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców nizin uważane są za jedyne „prawdziwe” w naszym państwie – to Tatry. Przez łańcuch górski prowadzą malownicze szlaki turystyczne z przepięknymi widokami, gdzieniegdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których odbijają się nieprzystępne szczyty. Aura w Tatrach jest dosyć chimeryczna, a o tutejszym klimacie mówi się: „9 miesięcy zimy, reszta-same lato”.

Latem wczasowicze docierają niemal do każdego zakamarka Tatr, zimą przybywają tu miłośnicy białego szaleństwa, których nęci sława Zakopanego – zimowej stolicy Polski.

Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawien dawna słynie jako jeden z pierwszych punktów widokowych w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Rozpościera się stąd cudowny widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na Tatry Zachodnie i część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową. U podnóży wzbudzających szacunek szczytów rozciągają się ładne łąki i tereny rolnicze. W Dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 m spada najwyższy tatrzański wodospad – Siklawa. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Zadni Staw, Mały i Wielki Staw, Przedni Staw, Czarny Staw i Wole Oko. Hala Gąsienicowa jest największym w naszych Tatrach węzłem szlaków turystycznych, toteż latem pojawia się tu około pół miliona osób. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z godnych podziwu tatrzańskich dolin. Występuje tu dużo fascynujących form skalnych klasycznych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości doliną w polskiej części gór, ustępuje jedynie Dolinie Chochołowskiej. Czarny Staw Gąsienicowy, w pobliżu schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior w Tatrach, którego powierzchnia wynosi 17,8 ha, a głębokość osiąga 51 metrów. Wspaniale prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca.

Jeśli wybierasz się na wczasy w tatrach sprawdź ofertę noclegową na stronie: –> www.tatry.gory.net.pl

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem