Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to prawdopodobnie najbardziej znana miejscowość w przymorskiej gminie Rewal. Ową sławę zawdzięcza resztkom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został pobudowany około 2 km od skarpy, z czasem morze zabierało tymczasem zbocze i już w 1820 r. od skarpy kościół dzieliło zaledwie trzynaście metrów.

Bałtyk był nieposkromione i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku zapadała się pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie osunięcie było w 1994 r. pozostawiając tylko szczątki ostatniej południowej ściany. Współcześnie klifowy brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed abrazyjną działalnością morza. Po obejrzeniu ruin kościoła, warto udać się do neogotyckiego kościoła w środku miejscowości lub zespołu pałacowo folwarcznego z II poł. 18. stulecia z rozległym ogrodem w którym znajdują się wiekowe lipy drobnolistne – monumenty flory.
Trzęsacz to rzecz jasna również uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami oraz strzeżona. Co prawda, na plażę, ze względu na duży klif, wiodą strome schodki, jednakowoż za to na ich przedłużeniu, utworzono taras widokowy, można stąd podziwiać panoramę sąsiedztwa oraz resztek kościoła.
Dodatkową atrakcją Trzęsacza stanowi wiodąca tu, czynna linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie letnim można udać się na przejażdżkę składem w kolorycie retro ciągniętym przez ciuchcię na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – w szczególności pociechy będą zadowolone z tej eskapady.
Przebywając w Trzęsaczu można wybrać się do pobliskiego ośrodka jeździeckiego. Można tutaj skorzystać z nauki jeździectwa, lub doskonalić swe umiejętności hippiczne.
Biorąc pod uwagę przedstawione powyżej atrakcje miejscowości wypada rozważyć czy nie należałoby się udać się do Trzęsacza na wakacje. Noclegi w Trzęsaczu, jak w wielu morskich letniskach, to obfita oferta zarówno pod względem ekonomicznym jak i pod względem świadczonego komfortu oraz standardu.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem