Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Unieście

Unieście

Unieście – wczasowa miejscowość morska, administracyjnie odrębna, ale niemniej jednak traktowana najczęściej z Mielnem jako kompleks. Wynika to zapewne z faktu, że oba te wczasowiska leżą blisko siebie, a przez ich centra prowadzi jedna droga, wzdłuż której, pobudowano liczne sklepy, punkty gastronomiczne, obiekty noclegowe, centra rozrywki itd. Granica między letniskami uległa zatarciu.

Unieście jest wyjątkowo interesująco zlokalizowane – od północy sąsiaduje z morzem, za to od płd – z znacznym jeziorem Jamno. Nadmorska plaża w letnisku jest szeroka (30 do 45 m), w większości piaszczysta, z ustalonym o długości 100 m, wakacyjnym kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu wybudowano kiedyś wykonane z drewna falochrony, na których najczęściej przesiadują ptaki, a czasami balansują również letnicy pozujący do pamiątkowych fotografii. Nieopodal plaży usytuowanych jest wiele budek z lodami, goframi, smażalni ryb, barów, punktów gastronomicznych.
W letnisku tym w latach dziewięćdziesiątych 20. wieku wybudowano morską przystań rybacką, zaopatrzoną w wyciągarkę. obok przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.Odwiedzający, którzy nie pożądają tłoku na nadbałtyckiej plaży, mogą udać się nad jezioro Jamno. Na brzegach zbudowano liczne pirsy, ze względu na chętnie uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na zbiorniku można żeglować, pływać na kajakach, rowerach wodnych, łodziach itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływającego, stąd również, w okresie letnim, zabierani są turyści na rejsy po Jamnie statkiem wycieczkowym.
Unieście i Mielno to spory kurort morski, który – z powodu licznych rozrywek, klubów, dyskotek – upodobali sobie zwłaszcza ludzie lubiący zabawę, muzykę, taniec i tzw. „nocne życie”. W okresie letnim letnisko może pomieścić naprawdę wielu przyjezdnych, ponieważ baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i zróżnicowana. W Mielnie i Unieściu można znaleźć w gruncie rzeczy każdy rodzaj noclegu (www.uniescie.net.pl/noclegi) – o różnorodnym komforcie, standardzie i w różnej cenie.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem