Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie plaża

Na Pomorzu Zachodnim, w niewielkiej odległości od Kołobrzegu leży nieduża miejscowość wczasowa – Ustronie Morskie. To także siedziba władz gminy, a poprzez miejscowość biegnie droga krajowa numer 11. Wieś na stałe zamieszkuje trochę więcej aniżeli 2 tysiące mieszkańców.

Ustronie Morskie kładzie znaczny nacisk na odpoczynek aktywny oraz rodzinny. Nie jest tu tłumnie jak w dużych kurortach nadmorskich jak Mielno, Międzyzdroje bądź Łeba. Przez Ustronie przebiegają trasy zarówno piesze jak i rowerowe. Np jeden szlak kieruje do jednych z najstarszych dębów u nas – ponad 800-letniego Bolesława oraz ponad 650- letniego Warcisława. Ten pierwszy na wysokości 1,3 metra ma obwód nieomalże siedem metrów, zaś średnica korony to aż osiemnaście metrów.
Ustronie Morskie, to letnisko – a jeżeli letnisko – to naturalnie plaża! Miejscowa plaża to naturalnie mnóstwo piasku, zabezpieczone kąpielisko i czarujący klif. Ponadto w Bałtyk wychodzi długie na sto metrów molo. Dodatkową atrakcję na brzegu morskim stanowi baza rybacka oraz stojące na nim barwne kutry. Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z pobliskich wędzarni i smażalni. Na brzeg morski z Ustronia turystów prowadzą 3 zejścia z ulic Okrzei, Kościuszki oraz sąsiedztwa bazy rybackiej. Większość wczasowiczów ucieszy niechybnie fakt, że z zasadniczej ul. Wojska Polskiego na morski brzeg jest jedynie trzysta metrów.
W ościennej miejscowości Bagicz (cztery kilometry w kierunku zachodnim) leży lotnisko, kiedyś niemieckie, potem radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu czarterowego i turystycznego małych (do 20 pasażerów) samolotów. jest możliwość skorzystania tutaj z lotów nad okolicą motolotnią lub samolotem.
Jeżeli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – odszuka je w okolicznym Kołobrzegu. Stamtąd jest możliwość wypłynięcia w krótki rejs po Bałtyku lub nawet wybrać się na wycieczkę na wyspę Bornholm.
Mimo, że nie jest to ludny kurort, to odszukamy tutaj ośrodki wczasowe, domy wczasowe, domki nad morzem, pensjonaty, pokoje oraz kwatery zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim – pełna ich oferta dostępna jest pod adresem: http://www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem