Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Wicie

Wicie

Wicie – to ściśle mówiąc maleńka wioska letniskowa na środkowym wybrzeżu Bałtyku. Zgodnie z danymi statystycznymi w wiosce na stałe mieszka mniej niż stu mieszkańców.
Wicie leżą co zrozumiałe nad Morzem Bałtyckim, ale dodatkowo na południu wioski znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań.

Na jeziorze dozwolone jest łowienie ryb, można, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, rozmaite formy mające w nazwie surfing lub pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także dobre miejsce do przechadzek oraz wycieczek rowerowych. Zatem, dla osób kochających aktywny wypoczynek, a równocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to doskonałe miejsce na urlop lub wakacje. Teren miejscowości Wicie i otoczenia to część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysta czasem z drobnymi kamykami, dodatkowo jest ona całkiem zaciszna. Od wsi oddziela ją pas wydm porośnięty zwyczajną wydmową roślinnością – lasem z dominacją sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Choć miejscowość jest nieduża i nie ma tu wielu sklepów, barów, stoisk z lodami i hamburgerami i wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w sąsiednich: Darłowie, Darłówku (ok 10 km) i Jarosławcu (około 6 km). Wicie domki to to przeważająca oferta noclegowa miejscowości, lecz dla ceniących sobie wygodę pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem