Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Wisełka

Wisełka

Nieopodal znanego kurortu Międzyzdroje – 10 kilometrów na wschód znajduje się maleńka miejscowość turystyczna – Wisełka. Zlokalizowana na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, pośród sosnowych lasów, z licznymi szlakami do wędrówki pieszej oraz rowerowej – to pierwszorzędne miejsce do wypoczynku dla rodzin a też innych osób lubiących spokój i ciszę.

Miejscowość tę od piaszczystego brzegu morza dzieli około tysiąc dwieście metrów. Aczkolwiek, trasa prowadzi przez sosnowy las z domieszką buków, i sama w sobie jest już wyjątkową atrakcją. Tymczasem plaża, leżąca przy urwisku, jest niezbyt szeroka, ale z kolei piaszczysta i ma naturę dzikiej plaży. Woda morska, jak na Bałtyk jest tutaj dosyć ciepła, a z pewnością cieplejsza niż przykładowo w Kołobrzegu.
Na południu wsi leży natomiast niewielkie jeziorko Wisełka (ok 20 hektarów) ma piaszczyste, swobodnie osiągalne brzegi – znajduje się tam też plaża. Można w tym miejscu wypożyczyć żaglówkę, łódkę. To ulubione miejsce wędkarzy, można tu złowić takie ryby jak szczupak lub okoń, a w pobliskich lasach można znaleźć grzyby.
W pobliżu Wisełki na wzniesieniu o wysokości 75 m znajduje się latarnia morska Kikut. Wieża latarni, pobudowana z kamieni i cegły, ma około 18 m. Działa ona od 1962 roku i jest całkowicie zautomatyzowana, a odległość z jakiej widać jej światło to około szesnaście mil morskich. Niestety nie można jej zwiedzać, ale warto ją choćby zobaczyć.
Mimo, iż Wisełka to nieduża wioska jest dobrze przystosowana do przyjęcia turystów. Działa w tym miejscu dużo pensjonatów, niektóre z początków XX stulecia, ośrodków wypoczynkowych, domów gościnnych oferujących pokoje i kwatery w Wisełce. baza gastronomiczna jest też bogata, a do miejscowości można dostać się autobusem.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem