Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo własną nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w latach 30-tych siedemnastego stulecia zadecydował żeby wybudować w tej okolicy twierdzę, ażeby odparować spodziewany atak Królestwa Szwecji. Współczesne Władysławowo powstało w latach pięćdziesiątych minionego stulecia w następstwie zespolenia miejscowości Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo i portu Władysławowo.

Miastem natomiast, Władysławowo zostało w 1963 roku.
Znaczną rolę w zintensyfikowaniu turystyki w tym rejonie odegrał generał Haller, któremu, po ceremonii zaślubin naszego kraju z morzem w 1920 roku spodobało się to miejsce. Wraz z niektórymi swoimi oficerami nabyli te tereny. Z inicjatywy ich powstało kąpielisko Hallerowo, jakie miało rywalizować z będącym fragmentem Wolnego Miasta Gdańska Sopotem. W Hallerówce, willi w której gen. Haller ze swoją rodziną spędzał wakacje, od 1990 r. można zwiedzić niedużą prezentację przeznaczoną gen. Hallerowi i jego Błękitnej Armii.
Obecne Władysławowo to znana miejscowość letniskowa nad morzem, mieści się tutaj pięć kąpielisk z piaszczystymi i szerokimi plażami.
Miejscowość ta to również port rybacki i morski. Władysławowski port wykonuje także rolę przystani żeglarskiej. Poza gastronomicznym i sanitarnym żeglarze mogą skorzystać też ze stoczni remontowej. Z tego miejsca warto udać się na eskapadę po Morzu Bałtyckim bądź Zatoce Puckiej jednym z wielu statków spacerowych. Istnieje podobnie możliwość odbycia wycieczki z Władysławowa do Skandynawii, na Łotwę czy Litwę. Wędkarzy zaciekawi niechybnie fakt, iż z Władysławowa organizowane są rejsy z okazją wędkowania w morzu.
Dodatkową ciekawostką letniska jest znajdująca się na promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Powstała ona w 2000 r. i od tego czasu wbudowywane są w chodnik gwiazdy największych osobistości polskiego sportu. Swoje gwiazdy posiadają w tym miejscu między innymi Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Dariusz Michalczewski, Irena Szewińska, a też Michel Platini. Co roku, w lipcu aranżowany jest we Władysławowie Festiwal Sportu.
Reprezentacyjnym punktem Władysławowa jest podobnie Dom Rybaka – siedziba władz gminnych z reprezentatywną basztą widokową z której można podziwiać panoramę Władysławowa i okolicę.
Władysławowo, przez wzgląd na swoje położenie nad Zatoką Pucką z płytkimi wodami, małymi falami i sprzyjającymi wiatrami – to idealne wprost miejsce do uprawiania i nauki windsurfingu. Więc w sąsiedztwie umiejscowionych jest sporo szkółek i wypożyczalni sprzętu windsurfingowego.
W ofertę zasobnej bazy noclegowej miejscowości wchodzą mnogie komfortowe hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki i pokoje we Władysławowie – pełna oferta noclegów we Władysławowie dostępna na stronie: http://www.wladyslawowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem