Dziwnów noclegi, informacje, wczasy w Dziwnowie.

Wrzosowo

Wrzosowo

Wrzosowo to wioska od jakiej nazwę wzięła zatoka na Zalewie Kamieńskim. Nad zatoką tą znajduje się, oprócz Wrzosowa, także leżący nad Morzem Bałtyckim Dziwnów oraz Dziwnówek.
Wrzosowo to spokojna, sielska miejscowość, która jest trochę oddalona od Bałtyku – odległość ta wynosi od dwóch do czterech km.

Ale za sprawą szosy nr 107 i biegnącej przez miejscowość ścieżki dla rowerów łatwo dostaniemy się na piaszczysty brzeg w pobliskim Dziwnówku. Do tego, przy ścieżce rowerowej postawiono ławki, także urlopowicze, którzy udają się nad Bałtyk szlakiem rowerem bądź piechotą mogą na nich wypocząć.
W tej okolicy również wypoczniemy w siodle. Pobliskie gospodarstwa agroturystyczne proponują lekcje hippiki. Zaawansowani jeźdźcy mają okazję wybrania się na wycieczkę po sąsiedztwie lub wziąć udział w rajdzie na przykład nad Zatookę Wrzosowską. Ci, którzy niezbyt dobrze czują się na koniu mogą skorzystać z przejażdżki bryczką.
Miłośników historii ucieszy zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, w wiosce znajduje się również zabytkowy dom z połowy XIX stulecia.
Następny atut Wrzosowa to otoczenie Zalewu Kamieńskiego – można tu oddawać się sportom wodnym – w Dziwnówku znajdują się na przykład szkoły słynnego w ostatnim czasie windsurfingu – lub wędkować.
Decydując się na noclegi nad morzem warto zdecydować się na Wrzosowo. Funkcjonuje tu dużo domów gościnnych, agroturystyk oferujących kwatery i pokoje, a opłata powinna być mniejsza aniżeli w sąsiednim Dziwnówku.

Polecamy

Noclegi nad morzem

domki i pokoje nad morzem